czwartek, 11 października 2012

Warsztaty szycia strojów historycznych: renesans - zajęcia 2.

Giovanni Battista Moroni,
Kobieta w czerwonej sukni,
ok. 1560, Drezno, Gemäldegalerie
W dniu 16. października (wtorek) w godz. 9:30-11:45 we Wrocławskim Centrum Seniora (pl. Dominikański 6) odbędą się drugie zajęcia poświęcone szyciu strojów renesansowych.

Na pierwszym spotkaniu dowiedzieliśmy się, jak wyglądała renesansowa bielizna i na podstawie historycznego wykroju zaczęliśmy szycie koszuli. Osoby, które nie mogły uczestniczyć w tych zajęciach, będą mogły jeszcze nadrobić ten etap – potrzebny będzie szary papier do skopiowania wykroju oraz ok. 3,5 mb białego materiału o szerokości min. 120 cm do skrojenia i uszycia koszuli.

Na najbliższych zajęciach będziemy wprowadzać ewentualne poprawki do naszych koszul oraz przygotujemy wykroje strojów wierzchnich. Poznamy kilka modnych w renesansie krojów ubioru i wybierzemy ten, który nam najbardziej odpowiada. Dowiemy się, jakich materiałów używano i gdzie dzisiaj można kupić podobne.

Do przygotowania wykroju stroju wierzchniego, każdemu uczestnikowi będą potrzebne 2-3 arkusze szarego papieru (lub papieru do kopiowania wykrojów). UWAGA! Zamiast na papierze, można przygotować wykrój na dowolnym, tanim, niepotrzebnym materiale (tzw. materiale próbnym), co ułatwi jego dopasowanie do sylwetki. Prosimy o wybranie jednego ze sposobów i przyniesienie papieru lub materiału próbnego.

Rozpoczniemy w sali nr 27 od omówienia sposobu szycia i przygotowania wykrojów, a dalsze prace krawieckie będziemy wykonywać w sali nr 23. Do zobaczenia!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz